Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

GÖMLEK

Ürün bulunamadı.

Erkek Gömlek Modelleri
Erkek gömlek modelleri, erkeklerin gardıroplarının olmazsa olmaz ürünleri arasında bulunan en şık parçalar olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı renk ve desende ki erkek gömlek modelleri ile en şık kombinleri oluşturabilmeniz mümkündür. Erkek gömlek modellerini tercih ederken erkeklerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Söz konusu noktaları aşağıdaki gibi detaylandırmak mümkündür.
Erkek Gömleği Nasıl Seçilir?
Erkek gömleği seçiminde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.
Ölçülerinizi ve Vücut Tipinizi Öğrenin
Pek çok erkek gömleklerini küçük, orta veya büyük olarak satın alır ve bu kadar iyi uymama eğiliminde olmaları şaşırtıcı değildir. Erkek vücutları farklı şekil ve boyutlardadır, bu yüzden standart bedenler size uymuyorsa şaşırmayın, bu sizin hatanız değil. Bununla birlikte, bir mağazaya girip vücut tipiniz hakkında genel bir fikir sahibi olmak ve ayrıca boyun ölçünüz ve kol uzunluğunuz ve hatta göğüs ve bel ölçünüz gibi ölçümlerinizi bilmeniz gerekir.
Genel olarak konuşursak, doğru erkek gömleği vücudunuza çok az malzeme ile güzelce oturacaktır. Uyumun amacı, göze hitap eden ve vücuda gurur veren temiz çizgiler görmektir. Sizi paraşüt giyiyormuşsunuz gibi göstermek için dalgalanan veya toplanan fazlalık kumaşlar olmadan mükemmel bir görünüm elde etmeniz gerekir. Alternatif olarak, gömleğin hareket edemeyecek kadar sıkı olmasını istemezsiniz ve düğmeleriniz her an açılacak gibi görünür. olması sizi rahatsız eder. Gömleğiniz bu iki uç nokta arasına rahatça sığmalıdır. Daha büyük bir figürle spor yapıyorsanız, gövde bölgesinde büyük boy gömlekler aramayın, çünkü eğer dalgalanırlarsa, orta bölümünüzü daha da ağır gösterebilir.
Özel uyum açısından, omuz dikişlerinin omuzlarınıza sarılması ve omzunuzun hemen ucunda durması gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca kollarınızın çok uzun veya çok kısa olmadığından emin olun. Kol bileğinize rahatça uzanmalıdır. Doğru oturmanın bir başka numarası da manşetlerin düğmelerini açmaktır ve eğer bileklerinizin çok ötesine uzanırlarsa, kollar çok uzundur.
Yaka
Şu anda piyasada geniş yakalardan kesiklere kadar çok sayıda yaka stili varken, seçenekler çok zor olabilir. Bu doğrultuda her bir yaka modelinin özelliği ile ilgili bilgi sahibi olarak kendiniz için en uygun yaka modelini tercih etmelisiniz.  Doğru gömlek yakasının sadece bir yaka takmak için orada olması gerekmiyor. Yüzünüzü pratik olarak çerçeveler. Bu, yüz özelliklerinizi vurgulamada veya küçümsemede önemli bir role sahip olduğu anlamına gelir.
Seçim yapabileceğiniz çok sayıda yaka stili olduğundan, her stilin işlevini anlamanız gerekir. O zaman hangisinin size ve gömleğinize en çok adaleti sağlayacağını öğrenebilirsiniz. Aşağıda, elbise gömlekleri için bazı temel yaka stilleri verilmiştir:
Yayılmış Yaka
 Bu yakadaki noktalar yaklaşık 10 cm aralıklarla yayılır. Bu yaka stili yukarı veya aşağı giyilebilir ve herhangi bir kumaş, renk veya desenle uyumludur. Uzun veya orta şekilli yüzleri olan erkekler için harikadır.
Geniş Yaka
Buradaki noktalar daha da geriye çekilir (yaklaşık 14 cm aralıkla). Daha dolgun kravat düğümleri ile uyumludur. Düğmesiz giyildiğinde bile zarif görünüyor.
Kanat Ucu
Bu bir smokin üzerinde çalışan stildir. Yaka türleri arasında en resmi olanıdır ve önde iki "kanat" olmasıyla (papyonun arkasına sıkıştırılmış) dikkat çeker.
Klasik yaka (Düz Yaka)
Bu, hem gündelik hem de profesyonel ortamlarda giyebileceğiniz çok yönlü bir stildir. Yaklaşık 8 cm'lik küçük bir yayılmasıyla bilinir. Yüzü uzatma eğilimindedir, bu da onu daha dolgun veya daha yuvarlak yüzleri olan erkekler için en uygun hale getirir.
Düğmeli Yaka
Klasik yakaya benzer. Ancak yaka noktalarında düğmeler bulunur (uçlar). Düğmeler yakayı yerinde tutmak için kullanılır. Yaka stilleri arasında en az resmi ve en rahat olanıdır.
Bant Yaka
Bant, boynunuza sarılan bir kumaş parçasıdır. Oldukça rahat olduğu için asla kravatla giyilmez. Standart yaka noktaları olmadan gömleğin üst kısmında dik durur. Keten bir gömlekle harika görünüyor.
Placket
Yakanızın görünmesini istediğiniz kadar keskin, gömleğinizin patik yapısı da bir detay için çok önemlidir. Taban, temelde sol ön panelin kenarındaki dikey kumaş şerididir (düğme deliklerinin hizalandığı yer). İyi bir patik, güzel görünen bir tasmayı destekler. Bu nedenle, ceketin gömleğinizin ön tarafının şeklini güçlendirdiğinden ve koruduğundan emin olun. Buradaki seçenekleriniz aşağıdaki gibidir:
Standart Ön Taraf
Gömlekler de en yaygın placket türüdür.. Kumaş 1-2 inç uzunluğundadır ve a katlanır ya da ayrı bir parça olarak tutturulur. Gömleğinizin ön yüzünün simetrik görünümünden sorumludur.
Fly Front  Placket
Önde altındaki düğmeleri gizlemek için bir kanatçığa sahip gizli bir gömlek kılıfını ifade eder. Bu tarz en çok smokinin gerekli olduğu resmi durumlar için uygundur.
Düğmeler
Düğmeler tek tek oldukça küçük veya önemsiz görünebilir. Ancak gömleğiniz bir bütün olarak görüldüğünde gevşek veya eksik bir düğme her şeyi mahvedebilir. Bu yüzden elbise gömlek düğmelerinin malzemesini hesaba katmak isteyeceksiniz. Bunun için seçenekler şunları içerir:

 Plastik Düğmeler
Kullanımı son derece yaygın, oldukça güçlü ve ekonomiktir. Ancak yapılarında düşük kaliteli bir reçine kullanılmışsa kırılmaya da eğilimli olabilirler. Yani her zaman onlarla birlikte gelen bir risk vardır.
Sedef Düğmeler
. İnciden değil, inci içeren kabuktan yapılmıştır. Bu yüzden son derece dayanıklılar. Ancak bu düğmeler de biraz daha pahalıdır, bu nedenle genellikle üst düzey kıyafetler için kullanılırlar.
Elbise gömleğiniz için düğmelerin kalınlığı söz konusu olduğunda artıları ve eksileri tartmanız gerekecek. Daha yassı düğmeler kullanarak giyinmek veya soyunmak daha kolay olsa da çıkma riski daha yüksektir. Daha kalın düğmeler daha uzun süre dayanma eğilimindedir. Ancak aceleniz olduğunda düğmeyi yukarı çekmek rahatsız edici olabilir. Bu yüzden hangi taraftan daha fazla yararlanacağınızı bulmanız gerekecek.
-Manşetler
Kaliteli, iyi tasarlanmış manşetlerin değerini küçümsemeyin. Gömleğin tamamı göründüğünde başkalarının dikkatini hemen yakalayamayabilirler.  Gömlek modellerinin manşetlerinin giyeceğiniz ceketin kollarından yaklaşık bir inç istemezsiniz. Manşet stilleri genel olarak aşağıdaki gibidir.
Düğmeli Manşetler
Yuvarlak, kare veya açılı köşeler içerebilen en yaygın stil. Bileğin etrafına sarılması ve yerine oturması amaçlanmıştır. Yuvarlak düğmeli manşetler daha rahat bir his uyandırır, böylece normalde düğmeli bir yaka ile eşleştirilirler.
Namlu Manşetleri
Her manşette 2-3 dikey düğme bulunan resmi bir stil. Daha uzun boylu erkekler için genellikle birden çok düğme önerilir. Daha büyük namlu uzunluğu, bileğinize rahatça oturmasını sağlar. Bu, daha resmi / profesyonel ayarlar için daha keskin bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur.
Fransız Manşetler
Bunlar normal manşetlerin iki katı uzunluğundadır. Kendi üzerine katlanacak ve kol düğmesi ile kapatılacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı bir görünüme sahipler ve genellikle kanat uçlu yaka stili veya resmi bir gömlekle eşleştirilirler. Bunlar için kol düğmeleri kullanılmalıdır.
Bazı manşetler, manşet ile manşet açıklığının ucu arasındaki manşon üzerinde küçük bir düğme içerir. Eldiven düğmesi olarak adlandırılan bu küçük düğme, üst kol çevresindeki kolun beyefendinin bileğini açıp açığa çıkarmasını önler. Eldiven düğmeleri, kaliteli bir gömleğin işaretidir.


 
Yükleniyor...